Louwman Group heeft haar belang in CycloVriend uitgebreid tot 100% en versterkt daarmee haar positie in de fietsenbranche. CycloVriend is sinds 2019 een deelneming van Louwman en inmiddels uitgegroeid tot een belangrijke speler in de Nederlandse en Belgische fietsenmarkt.
CycloVriend kent een rijke historie. Wat begon in 1972 als Vriend’s Tweewielers in Opmeer, is uitgegroeid tot een veelzijdige organisatie met meerdere labels, waaronder Fietsvoordeelshop, CycleShare, BikeFriend, Bikesupport, Leasefietsshop en Urbee. Vanuit deze bedrijven bedient CycloVriend zowel consumenten als zakelijke klanten, van winkels tot online en van servicecontracten tot leaseoplossingen.
De organisatie heeft de afgelopen jaren een sterke groei doorgemaakt. Zo beschikt CycloVriend inmiddels over tientallen winkels in Nederland en België en biedt het een breed assortiment fietsen van vrijwel alle A‑merken, aangevuld met moderne e‑bikes, cargobikes en zakelijke mobiliteitsoplossingen.
Versterking en afscheid
Door de stap naar 100% eigendom wordt Louwman Group volledig aandeelhouder van CycloVriend. In dit kader neemt de familie Vriend afscheid van het bedrijf en legt Mark Vriend zijn functie als algemeen directeur neer. Sinds 2019 maakte Mark deel uit van het Louwman Executive Committee en speelde hij samen met zijn team een belangrijke rol in de verdere ontwikkeling van de fietsactiviteiten binnen Louwman.
”De laatste jaren heb ik nauw en prettig met Mark samengewerkt. De passie en energie waarmee hij CycloVriend heeft uitgebouwd is ongekend. Mark heeft met zijn kennis en inzet een waardevolle bijdrage geleverd aan de groei van onze fietsactiviteiten. We zijn hem daar dankbaar voor en wensen hem alle succes bij zijn verdere ondernemerschap.” Aldus Eric Louwman, President Louwman Group.
“Ik kijk terug op een intensieve en waardevolle periode waarin we samen CycloVriend verder hebben uitgebouwd en een stevige basis voor de toekomst hebben gelegd. Na deze fase heb ik besloten dat mijn ondernemerschap elders beter tot zijn recht komt, in de wetenschap dat mijn familie en ikzelf, samen met Louwman, een prachtig bedrijf achterlaten met veel potentie voor de toekomst”, aldus Mark Vriend.